Skip to content

Sports Gallery

Начало Новини Световната и европейска шампионка по борба Тайбе Юсеин стана Спортист на годината
Световната и европейска шампионка по борба Тайбе Юсеин стана Спортист на годината Е-мейл
Автор Администратор
21 декември 2018

БРАВО ТАБИ !!!

Световната и европейска шампионка по борба Тайбе Юсеин стана Спортист на България за 2018 !

Тя печели престижната награда за първи път в своята кариера.
27-годишната Юсеин спечели златен медал в категория до 62 кг на Европейското първенство по борба

в Каспийск през май, а тази есен триумфира и на шампионата на планетата в Будапеща.
Със силното си представяне Юсеин, която не загуби нито един мач през годината, заслужи още приза

„Спортен Икар“ на фондация „Български спорт“ и очаквано бе обявена за номер 1 за годината от

Българската федерация по борба.

Подгласнички на Юсеин на второ и трето място останаха лекоатлетките Мирела Демирева