СНИМКИТЕ СА ОТ ТРЕТИЯ И ЧЕТВЪРТИЯ ПОЛУДЕН

SwBulSof18-4 143 SwBulSof18-3 0SwBulSof18-4 173SwBulSof18-2 71

SwBulSof18-1 47 SwBulSof18-1 125 SwBulSof18-1 144SwBulSof18-3 74

SwBulSof18-8 151SwBulSof18-8 55SwBulSof18-8 136SwBulSof18-8 75

SwBulSof18-1 105SwBulSof18-3 72SwBulSof18-6 37SwBulSof18-4 111

SwBulSof18-6 24

СОФИЯ 2018.

519 състезатели (298 мъже и 221 жени) от 45 клуба , включително състезатели от Косово и Хърватия , участваха на Държавното Отборно Първенство по плуване на 50м басейн .

ПК "СПРИНТ-ПЛОВДИВ" спечели купата в комплескното класиране с актив от 444.01 точки , завършвайки на второ място при мъжете и при жените съответно с 188.08 т. и 228.73 т.
 При мъжете победител стана отборът на КПС "Астери" с 225.67 т., а на трето място се класираха КПС "Олимпия"- 169.86 т. Класирането при жените оглавиха КПС "Черно Море", събирайки актив от 238.78 т., следвани от ПК "Спринт" 188.08 т. и КПС "Астери" - 162.56 т.

Най-добрият български плувец Антъни Иванов направи още един рекорд, подобрявайки собствения си стандарт на 50 м бътерфлай. Състезателят на Николай Вакареев и Вихрен (Сандански) свали постижението под 24 секунди, финиширайки за 23,91 сек.
Предишното му най-добро постижение бе 24,31 от турнира „Мултинейшън“ в Прага на 8 април миналата година .

Пожелаваме успех на българските плувци в предстоящите международни турнири !

Благодарим за поканата и оказаното съдействие !

Снимки (свободен достъп) можете да видите
в секция "ПЛУВАНЕ" (горе в топ менюто).
Снимки с високо качество и голям размер можете
да свалите от ВИП АЛБУМА

МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР ПО СВОБОДНА БОРБА ЗА МОМЧЕТА "ЗЛАТИ РОЙДЕВ"

ГЪЛЪБОВО  2018

WreGalab18-7 98WreGalab18-7 10 WreGalab18-1 34WreGalab18-1 21

WreGalab18-5 0WreGalab18-5 41WreGalab18-6 161WreGalab18-5 99

WreGalab18-4 129

ГЪЛЪБОВО 2018.

Завърши международният турнира по борба (свободен стил) за момчета „Злати Динев Ройдев“ Гълъбово 2018 г.
 В турнира участваха общо 142 състезатели от 27 български клуба  и 7 чуждестранни – Англия, Грузия, Македония, Украйна, Турция, Италия, Унгария.
Най- голямата награда Приз „Злати Динев Ройдев“ на името на гълъбовският майстор на спорта, в чиято чест се провежда турнира спечели Иван Стоянов, който се бори за клуб „Енергетик“ Гълъбово. Иван Стоянов спечели и златен медал в категорията си 57 кг.
Делегат от Обединената световна борба на турнира в Гълъбово бе Юсуф Атълган от Истанбул /Турция/.  Главен международен съдия на турнира, определен от Българската федерация по борба бе Светлин Генчев.
Индивидуални награди спечелиха:
Най- техничен състезател – Бисер Алили от Македония, кат. 44 кг.
Най- резултатен състезател – Иван Марчоков от България, кат. 57 кг.
Най- добър чуждестранен състезател – Давит Кучуашвили, Грузия, кат. 68 кг.
Приз Купа „Злати Динев Ройдев“ – Иван Стоянов, България, кат. 57 кг.
Най- добър съдия – Иван Николов, България.

БУРГАС 2018.

Държавният личен щампионат по класическа борба за момчета се проведе в спортна зала "Никола Станчев" . Участие взеха над 170 млади борци от цялата страна .

Купата за най-техничен състезател взе - Едмонд Назарян, СК Борба "Славия", София, кат. 45 кг , а за най-резултатен - Валери Алексиев, СК Борба "Тетевен", Тетевен .

КЛАСИЧЕСКА БОРБА ЗА МОМЧЕТА

WrBoGrBur18-2 43WrBoGrBur18-3 4WrBoGrBur18-3 115WrBoGrBur18-3 163

WrBoGrBur18-7 154 WrBoGrBur18-7 32WrBoGrBur18-7 20WrBoGrBur18-7 170

WrBoGrBur18-6 165

Купата за най-техничен състезател взе - Виторио Василев, кат. 57 кг, "Надежда-2014" Оряхово , а за най-резултатен - Борислав Митев, кат. 41 кг, "Бургас" Бургас .

СЛИВЕН 2018.

Али Умарпашаев взе приза за най-техничен борец на държавното първенство по свободна борба в Сливен. На финала при 74-килограмовите чеченецът с български паспорт срази младия Джемал Али, трети от европейското за юноши с 15:4 . Преди това националът записа три победи с по 10:0.
Наградата за най-резултатен състезател получи Микяй Наим, световен вицешампион до 23 г., който до решителната битка за титлата в кат. до 57 кг спечели и трите си срещи с по 10:0. А на финала съперникът му Иван Замфиров се отказа поради лекарска забрана.

БОРБА ЗА МЪЖЕ (КЛ) И ЖЕНИ

WrMeGrSliv18-1 101WrMeGrSliv18-2 67WrMeGrSliv18-2 89WrMeGrSliv18-1 155

WrMeGrSliv18-6 151 WrMeGrSliv18-3 93WrMeGrSliv18-3 44WrMeGrSliv18-6 14

WrMeGrSliv18-5 120

Миглена Селишка взе приза за най-технична състезателка на държавното първенство за жени в Сливен. Трикратната еврошампионка за девойки ликува с титлата в категория до 53 кг. Наградата за най-резултатна състезателка получи Фатме Мандева, триумфирала при най-леките до 50 кг.
При мъжете Даниел Александров взе приза за най-резултатен борец в класическия стил. На финала бронзовият медалист от Евро 2016 и пети от Мондиала 2017, срази Христо Красимиров с 9:0. Наградата за най-техничен състезател получи Йоан Димитров, станал първи при 87-килограмовите след 7:1 срещу Владимир Стойчев.