Миналото не се връща само в спомена,а снимките са път към него.Те понякога умиляват,друг път натъжават,но при всички случаи са свидетели на нечия младост,спортен успех,приятелство...снимките остават спомен за цял живот. Желаем ви успех !

WrBoFrBur17-2 122WrBoFrBur17-2 223WrBoFrBur17-1 165 WrBoFrBur17-1 150

WrBoFrBur17-4 30WrBoFrBur17-4 178WrBoFrBur17-4 146WrBoFrBur17-5 233

WrBoFrBur17-3 12

БУРГАС 2017.

Приключи и държавният личен шампионат за момчета по свободна борба.Срещите се проведоха на три тепиха в спортна зала "Никола Станчев". Участие взеха 256 млади борци от 53 клуба.

Купата за най-техничен състезател бе връчена на  Николай Нейчев, кат. 53 кг, СК Борба "Димитровград", гр. Димитровград, а за най-резултатен състезател купата получи  Виктор Михов, кат. 59 кг, СК Борба и самбо, гр. Ямбол. Главен съдия на състезанието беше г-н Мирослав Гочев , а гл.секретар от БФБ г-н Али Паръшмолла.

Благодарим за поканата и оказаното съдействие .

WrBoGrBur17-2 158

Завърши държавният личен шампионат за момчета по класическа борба.Схватките се проведоха на три тепиха в спортна зала "Никола Станчев". Участие взеха 185 млади борци от 31 клуба.

Купата за най-техничен състезател бе връчена на  Иво Стоянов, кат. 66 кг, СК Борба "Славия", София, а за най-резултатен състезател купата получи  Мартин Димитров, кат. 59 кг, СК Борба "Черноморец-кл.борба", Бургас. Главен съдия на състезанието беше г-н Мирослав Гочев , а гл.секретар от БФБ г-н Али Паръшмолла.

СЛИВЕН 2017.

Отборните състезания за кадети по свободна борба от група "Б" се проведоха в Сливен. За следващата фаза се класираха : "Димитровград" Димитровград (3 победи) , "Черноморец" Бургас (2 победи) , "Сливен" Сливен (1 победа).
От група "А" се класираха: "Локомотив" Г. Оряховица , "Юнак-Локомотив" Русе , "Илия Павлов" В. Търново .
Шестте отбора ще се срещнат в следващата фаза на първенството  , което ще се проведе на 11 март в Сливен .

ШАМПИОНАТ ПО ВОДНА

ТОПКА - ЮНОШИ МЛ.ВЪЗРАСТ

СОФИЯ  2017

WatPolSof17-3 19WatPolSof17-1 95WatPolSof17-2 123 WatPolSof17-1 28

WatPolSof17-1 16

СОФИЯ 2017.

На басейн "Диана" се проведоха квалификационните срещи по водна топка за юноши младша възраст от група "А" . Компактният и отлично играещ отбор на "Черноморец" (Бургас) се класира на първото място с убедителни победи. Бургазлии водени от ст.треньора Петър Йонов  събраха максималните 12 точки. Втори и трети са варненските "Тича" и  "Комодор" , съответно с 9 и 6 точки. Четвърти остана "Славия" с 3 т, а пети - "Ботев 2000" с 0 т.
Така първите три състава продължават битката за медалите , а от група "Б" за финалите се класираха отборите на  "Локомотив Никола Нанов", КПС "Варна" и "Аква спорт"(Варна).
Предстоят два турнира в топ 6, които ще излъчат медалистите, както и мачове за разпределение на местата между седмо и десето.

в секция "ВОДНА ТОПКА" (горе в топ менюто).

СОФИЯ 2017.

Световният и европейски шампион за 2013-а Иво Ангелов се върна с победа на тепиха. Асът ни в класическата борба триумфира в кат. до 59 кг на родното първенство в залата на НСА. Добро впечатление направи египтянинът с български паспорт Тарек Абделслам, който триумфира в кат. до 80 кг. Тарек получи приза и за най-резултатен борец.

Елица Янкова и Владимир Дубов взеха призовете съответно за най-резултатен и най-техничен състезател в свободния стил.  Призът за най-технична при жените получи шампионката в кат. до 48 кг Миглена Селишка, която миналия месец спечели бронз на силния турнир "Иван Яригин" в Красноярск (Русия). Срещите бяха изгледани от президентите на родната федерация Валентин Йорданов и на европейската Цено Ценов, както и от много наши медалисти от големи първенства.