Skip to content

Sports Gallery

Начало Новини
Новини
Българските плувни отбори записаха впечатляващи изяви на двата турнира „Мултинейшънс“ ! Е-мейл
Автор Администратор
15 ноември 2017

Петър Божилов закръгли на 7 отличия и 4 рекорда равносметката на българския отбор в силния плувен турнир „Мултинейшън“ на голям басейн  при юношите и девойки старша възраст (16-17 години), провел се в Прага.

Състезателят на Борис Божилов и столичния „Омега-01“ стана втори на 1500 м св. стил с време от 15:53,19 мин. На 400 м св. стил  десетият в анкетата на Viasport.bg за „Млад спортист на 2017“ взе бронзов медал с 3:57,92 мин.
От първи пост на щафетата 4 по 200 м  св. стил направи рекорд във възрастта си  1:52,98 мин.и помогна за петото място.

Най-добрият ни плувец Антани Иванов отново плува фантастично и спечели три титли с рекорди при мъжете на  50, 100, 200 м бътерфлай. Едва на 17 години , Антани стана първият българин, слязъл на 100 м бътерфлай под магическата граница от 53 секунди на голям басейн ! Браво ! Искрено му желаем да спечели олимпийски медал през 2020г. !

Диана Петкова се окичи на два пъти със сребро 50 и 100 м св. стил.
Състезателката на Ботко Трендафилов и пловдивския „Спринт“  завърши на шесто и пето място на 50 м и 100 м бруст, съответно с времена от 33,00 сек и 1:12,32 мин . Желаем успех на нашите състезатели в предстоящите състезания !